تبلیغات
تارنمای یک پارسی تنها - شهر سوخته ، شهری ناشناخته و اعجاب انگیز در سیستان متعلق به پنج هزار سال پیش !؟!؟

تارنمای یک پارسی تنها

...از همه جا برای همه پارسی زبانان...

http://4.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyS396uocI/AAAAAAAAAqI/mejkjnHQq0k/s1600-h/ôÃÂñ+óÃÂîêÃÂ+11.bmp

شهر سوخته كجاست ؟ این مردم موفق و دانا چه كسانی بودند ؟ اینان چرا و چگونه همگی یكشب در آتش سوختند ؟؟ مردم شهر سوخته در 3 هزار سال پیش چگونه به این همه علم و پیشترفت رسیده بودند ؟؟ آیا علم آنان از خارج از كره زمین به آنها آموزش داده شده بود ؟؟

آیا مردم شهر سوخته با موجودات فضایی در ارتباط بودند ؟؟

اینها سوالاتی است كه باستان شناسان طی سالها تحقیق هنوز به نتیجه ای نرسیدند و نمی دانند مردم این شهر عظیم و مدرن و پیشترفته در 3000 سال پیش از كجا آمده بودند و چگونه به این همه علم و دانش رسیده بودند و چگونه طی یك شب همگی در آتش سوختند و نابود شدند ؟؟!!!!!!

مقاله زیر تفسیر و توضیحی علمیست در مورد تمدن شهر سوخته در سیستان و زابل شهر دلیران و سرمین رستم و سهراب و تاریخ بزرگ بشری.شهر سوخته در ساحل رودخانه ی هیلمند و ۵۶ کیلومتری شهر باستانی زابل قرار دارد.شهری که نقش بسیار مهمی در ایران باستان داشته است.زادگاه رستم و پهلوانان نامی ایران زمین.اگرچه امروز بخش اعظم تمدن ایران باستان و رودخانه ی هیلمند در کشورهای پاکستان و افغانستان قرار گرفته است.
سیستان جایی است که توانست تا قرنها خصلت مرد پروری خود را حفظ کند و در سده های نزدیک به مولف تاریخ سیستان عیاران و جوانمردانی چون یعقوب لیث بپرورد .


http://1.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRySAUPZSjI/AAAAAAAAAqA/hEsPTVPtiEM/s1600-h/ôÃÂñ+óÃÂîêÃÂ+2.gif

تصاویری از بقایای شهر سوخته بهشت باستان شناسان در سیستان سرزمین شگفتیها و مهد دلیران

محل قرار گرفتن خانه ها و دیوار های شهردر تصویر فوق مشخص شده است .
شهر سوخته از نظر زمانی هم زمان با تمدن سومر در بین النهرین و تمدنهای هاراپا و موهنجودارو در شمال غربی پاکستان بوده است . بسیاری از باستان شناسان معتقدند که مردم این ناحیه از همان نژاد سومر یا آنوناکی بوده اند که از سیاره ی نیبیرو به زمین آمده بودند. شباهت مجسمه های یافت شده با آنچه که در هاراپا وموهنجودارو وجود دارد این نظریه را اثبات می کند علاوه بر اینکه ابزارها و علوم پیشرفته ای که در شهر سوخته وجود دارد حکایت از شهری بزرگ و تجاری در ۶۰۰۰ سال پیش می کند.

نژاد و زبان مردم شهر سوخته :

علی رغم پیدا کردن بیش از ۴۰۰۰۰ اسکلت در گورستانهای این شهر هیچ کس موفق به شناسایی نژاد مردمی که در این ناحیه می زیستند نشده است.
همین مشکل در خصوص شهرهای باستانی هاراپا و موهنجودارو نیز وجود دارد و در نتیجه باستانشناسان را به این باور سوق داده است که مردم از همان نژاد ناشناس سومری بوده اند که به مناطق خوش آب و هوای زمین در کنار رودخانه های عظیم کوچ می کردند و با یکدیگر ارتباطاط تجاری می داشته اند.علاوه بر این جثه ی عظیم اسکلتها پس از پوسیده شدن در طول ۶۰۰۰ سال باز هم این باور را تقویت می کند که پهلوانان عظیم الجثه ی ایران باستان همچون گیو - گودرز - گرشاسب - سام و نریمان و رستم از همان نژاد بوده یا دورگه بوده اند

در اسكلت های كشف شده افرادی با بلندی قد بین 3 تا 4 متر نیز كشف شده است . یكی از بزرگترین اسكلتهای كشف شده در جهان در شهر سوخته كشف شده كه متعلق به یك مردی بین 35 تا 40 ساله است كه دقیقا" 5 متر و بیست و یك سانتی متر قد داشته كه این بلند ترین اسكلت دیده شده در عصر باستان است.؟؟!!!!؟

زبان مردم شهر سوخته و به طور کلی مردم نواحی بلوچستان و زابلستان باستان نا شناس باقی مانده و کسی قادر به رمز گشایی نوشته ها و مهرهای کشف شده نیست.اما آنچه مسلم و قابل اثبات است این است که زبان پهلوی و زبان اوستایی از جمله زبانهایی بوده اند که توسط برخی قبایل و سلسله های باستان تکلم می شده اند و همچنان امروز به ما رسیده اند.

تجارت:

شهر سوخته(ایران باستان) به کشورهایی همچون سومر -هاراپا- موهمجودارو و مصر وسایل صنعتی و جواهرات و وسایل تزیینی صادر می کرده است.

لینک زیر یک وسیله ی تزیینی را نشان می دهد که در شهر اور ( عراق) در سومر باستان پیدا شده است و از شهر سوخته به سومر صادر شده بوده است.

دین مردم شهر سوخته :

به غیر از تعدادی مجسمه ی بت مانند از خدایان مونث و چند پیکره ی مرد که گمان می رود طبقه ی روحانی را نشان دهد علائم دیگری یافت نشده که بتوان دین اصلی مردم را مشخص کرد . اما در جدیدترین کاوشها ساختمان یک معبد بسیار بسیار بزرگ کشف شده است که به زودی پاسخ به این سوال را خواهد داد.منبع را ببینید

قربانی کردن انسان:

در قبرستانهای شهر سوخته اجسادی پیدا شده است که نشان می دهد آنها طی مراسمی قربانی شده بودند، در یکی از قبرها ۱۳ سر قطع شده به صورت دایره وار و به همراه هدایا و وسایل تزیینی پیدا شده است که نشان از نوعی مراسم مذهبی دارد. همچنین در چند قبر دیگر اسکلتهایی یافت شده که جمجمه ی آنها در بین پاها و جدا از بدن قرار گرفته.از آنجا که این اجساد با احترام و به همراه هدایا دفن شده اند احتمال قتل و یا شکنجه وجود ندارد بنابراین می توان آن را قربانی تلقی کرد

آب و فاضلاب :

سراسر شهر سوخته دارای سیستم پیشرفته ای برای انتقال آب به منازل و سطح شهر است و جنس لوله ها از سفال خاصی است.چیزی كه در تمدنهای بسیار پیشترفته مانند عیلامیها و هخامنشیان می بینیم و از یك قوم كوچك بسیار بعید است كه اینقدر به مسئله بهداشت و تامین مصرف مردم و ساكنین اهمیت می دادند.؟؟!!!؟

شهر سوخته در منطقه ای کاملا غیر زلزله خیز ( حتی تا امروز) بنا شده ( درست مانند تمدنهای سومر-مصر و دره ی سند ). به این دلیل سوخته خوانده می شود که ۲بار به طور کامل سوخته شده اما باز ساخته شده است و ناگهان بدون هیچ نشانی در۲۱۰۰ سال پیش از میلاد تخلیه شده است. دقیقا هم زمان با نا پدید شدن تمدن های دری ه سند( یعنی هاراپا و موهمجو دارو ) .

طبق کتیبه های آشور باستان این دقیقا همان تاریخی است که آنوناکی ناگهان زمین را ترک کردند . دلیل این خروج ناگهانی در کتب عهد عتیق و متون باستان تغییر ناگهانی آب و هوای زمین از مرطوب به خشک بوده است . تمامی مناطقی که این تمدنها در آن به وجود آمده بود به دلیل تغییر مدار زمین گرم و خشک شدند و این موجودات (آنوناکی) برای حیات به محیطی بسیار سبز و مرطوب نیاز داشته اند. از این رو ناگهانی ناپدید می شوند اما انسانهای دو رگه که از آمیزش آنوناکی و مردم زمین به وجود آمده بودند در زمین باقی ماندند که احتمالا همین انسانها سلسله های مشهور و پادشاهان و پهلوانان را تشکیل می داده اند

بهر حال این منطقه و تمدن اعجاب انگیزچیزی حدود 4500 سال پیش بر اثر یك آتش سوزی عظیم ، انقدر عظیم كه نمی توانسته كار حمله احتمالی قومی به این منطقه باشد این شهر را از بیم برده است . این آتش سوزی می تواند آتش سوزیهای عظیم ناشی از گرم شدن زمین ، یك جنگ ویرانگر ، و یا صاعقه های بزرگی بوده كه توانسته شبانه و طی چند روز یك شهر را كاملا" تبدیل به خاكستر بنماید ...
شهر سوخته به علت رمزها و رازهای بسیار بهشت باستان شناسان معرفی شده و هر روز چیز تازه ای برای كشف شدن دارد...اینان چه كسانی بودند ؟؟!!!؟

http://4.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyRznmjmsI/AAAAAAAAAp4/5930apg7Tc8/s1600-h/01708.jpg

اسكلت كامل پیدا شده از یك دختر 14 ساله كه مورد جراحی مغز قرار گرقته است...چهره این دختر توسط اندام شناسان باستان شناس در تصویر فوق باز سازی شده است .

http://2.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyRSW1ywVI/AAAAAAAAApw/iCn2KFjM6rQ/s1600-h/ôÃÂñ+óÃÂîêÃÂ+12.bmp
محل كشف اسكلتهای مورد جراحی قرار گرفته به همراه وسایل زینتی و چند كوزه

http://3.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyQ6lcOhoI/AAAAAAAAApo/O8Q1XxkeuNs/s1600-h/ôÃÂñ+óÃÂîêÃÂ13.bmp
پزشکی پیشترفته مردم شهر سوخته و احتمال روابط آنها با موجوداتی غیر زمینی و مدرن :

اگرچه تاکنون نشانی از سفینه های این مردم یافت نشده !!!
و یا مداركی دال بر ارتباط این مردم با موجودات فضایی !! ( اگر هم یافت شود به من و شما گزارش نمی دهند ! ) جالب است دلایلی را كه باستانشناسان رابطه این مردم را با موجوداتی پیشترفته و یا شاید غیر زمینی رد نمی كنند و بر پایه یك فرضیه وجود افرادی پیشترفته در كره زمین را ممكن می دانند را بدانید :

اولا: تعداد محدودی اسكلت در شهر سوخته كشف شده كه جمجمه ها و اعضای بدن آنها اصلا" شباهتی به انسان كامل ندارد و بیشتر شبیه موجوداتی انسان نما می باشد.
این اسكلت ها از نظر ظاهر و فیزیك كاملا" با اسكلت یك انسان متفاوت بوده و درست شبیه و نقاشیهای موجود از موجودات فضایی است !!؟؟

دوما" : علم و پیشترفت تكنولوژی این قوم كوچك در 5 هزار سال پیش آنقدر مدرن و امروزی بوده كه باستانشناسان حتی در دوران های بعدی تاریخی مانند دوران با عظمت هخامنشیان كه ایرانیان به علومی مانند پزشكی ، ستاره شناسی و دیگر علوم آشنایی داشتند دیده نشده است . مثلا" عمل جراحی بسیار ظریف معز یك زن كه شما در تصاویر فوق مشاهده می كنید...بسیار جای تعمق و تعمل دارد!!! چرا كه ما حتی در دوران ساسانی كه دانشگاه علوم پزشكی در جندی شاپور (دزفول كنونی ) داشتیم همچین پیتشرفتهایی در علم پزشكی نكرده بودیم و گزارشاتی مبنی بر جراحی مغز و یا جراحی چشم و یا ساخت چشم مصنوعی نداشتیم.
تعجب باستانشناسان و مورخین به این خاطر است که در ۵۰۰۰ سال قبل از میلاد جراحی مغز و کار گذاشتن چشم مصنوعی انجام می شده است.تصویری كه در این صفحه می بینید، جمجمه ی دختری ۱۴ ساله را نشان می دهد که به دلیل بیماری مغزی جراحی شده بوده است. پیش از این تصور میشد که تنها مصر باستان دست به جراحی می زدند (بر اسای نوشته های پزشك مخصوص فرعون ،سینوحه پزشک مصری). .همچنین این لینک اسکلت زنی ۳۵ ساله را نشان می دهد که از چشم مصنوعی استفاده می کرده . جنس این کره ی چشم نا مشخص است و توسط تارهای بسیار باریکی از طلا به عصبهای چشم متصل شده بوده است.


http://2.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyQdiRRASI/AAAAAAAAApg/skwL37aBgmg/s1600-h/ôÃÂñ+óÃÂîêÃÂ+1.jpg
اسكلت پیدا شده در شهر سوخته

http://1.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyO0vDw3wI/AAAAAAAAApY/G1osmTYItH4/s1600-h/ôÃÂñ+óÃÂîêÃÂ.jpg
كشف اسكلت یك زن متعلق به حدود 4 هزار سال پیش كه یك چشم وی مصنوعی بوده و مورد جراحی بسیار عجیب و ظریف و پیشترفته قرار گرفته است.

كشف چشم مصنوعی به گزارش استاد سجادی :
مطالعات اولیه نشان داده اند که چشم چپ زن تنومند مدفون در قبر شماره 6705 مصنوعی بوده است .سن این زن بین 25 تا 30 سال تخمین زده شده است .بررسی بیشتر توسط پزشكان مشخص نمود كه زیر تاق ابروی زن مذکو آثار آبسه و چركی و جراحی داشته است .به علت طول زمان زیادی كه بخش زیرین چشم مصنوعی با پلك چشم در تماس بوده آثار ارگانیكی پلك چشم بر روی پروتز مصنوعی مشخص است .جنس این چشم مصنوعی یا پروتز كاملا" هنوز مشخص نگردیده است اما به نظر می رسد از جنس قیر طبیعی با مخلوط یك نوع چربی حیوانی درست شده است . وسط این پروتز خالی است كه چشم از داخل آن پیدا بوده است .بدنه چشم مصنوعی با نوعی مفتول طلایی احاطه گردیده و توسط 2 سوراخ موازی به چشم این زن پیوند زده شده بودند.نقشی كه در روی این چشم مصنوعی طراحی شده دقیقا" شبیه به مویرگهای ریز داخل چشم انسان می باشد. ضمنا" به همراه اسكلت این زن عجیب تعدادی لوازم مانند : یك كیسه چرمی ، یك آینه مفرغی ، وتعدادی مهر های تزئینی و تعدادی ظروف سفالی كشف شده است.زمان فوت و درگذشت این زن با استفاده از كربن 14 و مطالعات آزمایشگاهی حدود 3هزار سال قبل از میلاد مسیح تائید شده است.


http://3.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyOZQS3BII/AAAAAAAAApQ/tF35f-IuNSg/s1600-h/6kk83lu.jpg
تصویر بازسازی شده چهره زنی كه با یك چشم مصنوعی در 4 هزار سال پیش زندگی می كرده و توسط پزشكان آن دوره مورد جراحی زیبایی و بازسازی قرار گرفته است.

زنان شهر سوخته :

تازه ترین یافته های باستان شناسان در گورهای شهرسوخته حاکی از این است که زنان شهر سوخته لباس های زیبایی شبیه به ساری می پوشیدند. و به آرایش و زیورآلات قیمتی اهمیت می داده اند.


http://4.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyNUHJlEZI/AAAAAAAAApI/gVOnASlQHBQ/s1600-h/ôÃÂñ+óÃÂîêÃÂ8.jpg
پروتز یا چشم مصنوعی كه در داخل جمجه یك اسكلت زن در 4 هزار سال كه به تازگی كشف گردید و جهانیان را شگفت زده كرد؟؟!!؟؟
این پروتز و محلهای بخیه بر روی آن دیرینه شناسان را با پزشكانی متبحر و عجیب مواجه كرده
كه این قوم ناشناخته وعجیب ولی پیشترفته در 4 هزار سال پیش در كشور ایران چگونه می توانشتند عملهای جراحی به این ظرافت و دقت انجام بدهند؟!!؟

http://2.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyMmB7zLKI/AAAAAAAAApA/atRqopm7B7A/s1600-h/ôÃÂñ+óÃÂîêÃÂ4.gif
یكی دیگر از عجایب شهر سوخته :؟؟!!!؟
یك اسكلت كشف شده كه مورد جراحی مغز قرار گرفته است. با كشف این اثر پیشینه پزشكی در ایران به بیش از 4000 سال می رسد. جراحی مغز به این شكل هنوز در هیچ جایی از كره زمین با ساده ترین وسایل موجود و بدون تجهیزات اتاق عمل دیده نشده است ؟؟!!!؟؟!!؟

http://1.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyLg6sfLOI/AAAAAAAAAo4/1MoaGScFBKQ/s1600-h/burntcity-2big.jpg
تاس های بازی كشف شده به همراه تخته نرد در شهر سوخته!!؟؟ نكته جالب اینكه اولا" چه تفكر عظیم و پویایی در این مردم وجود داشته و دوم اینكه چقدر شبیه با وسایل امروزی است؟!!؟؟

http://4.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyLMfhQC0I/AAAAAAAAAow/Y1RysY80ot0/s1600-h/ôÃÂñ+óÃÂîêÃÂ+16.jpg
وسیله ای بازی شبیه به تخته نرد كه دارای تاس و مهره هایی شبیه به تخته نرد امروزی بوده است.
گزارش استاد سجادی باستانشناس ایرانی از كشف تخت نرد باستانی :

به تازگی از گور باستانی موسوم به شماره ۷۶۱ قدیمی ترین تخت نرد جهان به همراه ۶۰ مهره آن
در شهر سوخته کشف شد، بسیار قدیمی تر از تخت نردی که در گورستان سلطنتی اور در بین النهرین کشف شده بود.
آقای سجادی گفته که این تخت نرد از چوب آبنوس و به شکل مستطیل است. چون آبنوس در سیستان و بلوچستان نمی روئیده و مشخص است که از هند وارد شده است.
روی این تخت نرد، ماری که ۲۰ بار به دور خود حلقه زده و دمش را در دهان گرفته، نقش بسته است.
به نظر می رسد که چنین طرحی هم به موضوع های فرهنگی و فلسفی هند مربوط باشد، چرا که چنین علامتی در فرهنگ هند به معنی مرکز انرژی های حیاتی در بدن انسان است.
این تخت نرد ۲۰ خانه بازی و ۶۰ مهره دارد. مهره ها که در یک ظرف سفالی در کنار تخت نرد قرار داشتند از سنگ های رایج در شهر سوخته یعنی از لاجورد، عقیق و فیروزه است.
به نظر آقای سجادی این تخت نرد ۱۰۰ تا ۲۰۰ سال قدیمی تر از تخت نرد بین النهرین است و به همین دلیل او فکر می کند این بازی از شهر سوخته به تمدن بین النهرین رفته است. گروه تحقیق و کاوش هنوز روش بازی با این تخت نرد را نیافته است

http://4.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyKr1LiO-I/AAAAAAAAAoo/wCX4iZLDNMQ/s1600-h/ôÃÂñ+óÃÂîêÃÂ+15.jpg
خاكستر جسد یك انسان 3 هزار ساله در شهر سوخته كه در هنگام آتش سوزی در هنگام نیایش و یا خواب بسر می برده است.

http://1.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyJg4Dv3_I/AAAAAAAAAog/wNLuEdl1vVM/s1600-h/2003764764792733180_rs.jpg
كشف یك گور قدیمی در شهر سوخته متعلق به یك زن و شوهر . اینان مدتی قبل از آتش سوزی و نابودی همیشگی شهر سوخته از دنیا رفته بودند. جالب است بدانید هنوز دستبند و زیور آلات زن به همراه اسكلت مشخص بود و با نگاه اول مشخص می شد كه كدام زن و كدام مرد هستند...سن تقریبی این دو حدود 30 سال بوده و چنان عاشقانه در بغل و كنار یكدیگر بخاك سپرده شدند كه گویی در آن دنیا نیز با یكدیگر خواهند بود.
در كنار آنها مقداری غذا و لوازم مورد نیاز در آن دنیا برایشان گذاشته شده ؟!!


http://1.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyH8rkgY2I/AAAAAAAAAoY/VWjqeonYCso/s1600-h/mohr_02ôÃÂñ+óÃÂîêÃÂ.gif
یك نمونه مهر ، كشف شده در شهر سوخته .
این مهرها كه جهت شناسایی افراد مهم ،یا حكومتی و یا برای شناخت تجار معروف در طول تاریخ استفاده می شده است . تا كنون این مهر ها بیشتر در حفاریهای دوران هخامنشی كشف گردیده بود .
این مهر ها برای فرمان های حكومتی و شناسایی مالاتجاره استفاده می گردیده است.
نكته قابل توجه اینكه با كشف تعداد زیادی از این مهر ها معلوم گردید كه ساكنان شهر سوخته چنان پیشترفته بودند كه از تجارت و سلسله مراتب اجتماعی كاملا" برخوردار بودند و چنان طبقات اجتماعی جالب و پیشترفته ای داشتند كه افراد با توجه به موقعیتشان نسبت به یكدیگر از برتری و شناسایی خاصی برخوردار بودند.


http://4.bp.blogspot.com/_i3myB63cYqs/SRyHgZIUY6I/AAAAAAAAAoQ/iEiadObSrZY/s1600-h/ôÃÂñ+óÃÂîêÃÂ+23.jpg
یك فقره شانه بسیار جالب كه در كوره به شكل ماهرانه ای ساخته شده است.
این اثر نشانه ای از نوع تفكر و رفتار اجتماعی ساكنان ایران زمین در 4 هزار سال پیش می باشد.
باستان شناسان از روی همین اثار مكشوفه با عمق و عادات و تمدن یك ملت پی می برند.

 

 

----------------------------------------------------------
از مرگ نترسید از این بترسید که وقتی زنده اید چیزی درون شما بمیرد

یه تشکر کوچولو موچولو زیاد وقت نمیگیره...!

نظرات() 
What causes burning pain in Achilles tendon?
دوشنبه 27 شهریور 1396 12:51 ق.ظ
When I initially left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new comments
are added- checkbox and now whenever a comment is added I recieve 4 emails
with the exact same comment. There has to be an easy method you
can remove me from that service? Cheers!
BHW
سه شنبه 29 فروردین 1396 04:24 ب.ظ
Link exchange is nothing else but it is just placing the other person's
blog link on your page at proper place and other
person will also do same in favor of you.
محبوبه
چهارشنبه 18 اسفند 1389 07:34 ب.ظ
ممنون خیییییییلی جالب بود
بریدا
چهارشنبه 22 دی 1389 11:53 ب.ظ
سلام
عجب ... چه آدمایی خداییش قدشون 3 یا5متر بوده بعد نسل ماهم از نسل اوناس..

مطلب این پستت عالی بود من که تا حالا چیزی در این باره نشنیده بودم ..... سپاس
پاسخ A.H MehraSa : خواهش می کنم پریدا خانم
خوشحالم که از این مطلب لذت بردی آخه فقط به نیت شما تهیه کرده بودمش دوست عزیز.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
  • آخرین پستها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :